Bębny szamańskie

Od początków historii bębny występowały w różnych kulturach na całym świecie i były ważnym narzędziem w praktykach i rytuałach duchowych. Różniły się sposobem wykonania i zdobienia. Niosły korzyści terapeutyczne  i stanowiły nieodłączny element w  relacjach społecznych. Współcześnie: bębny nadal są wśród nas i nadal pełnią ważną rolę.

Dźwięk bębnów szamańskich zależy od kilku czynników: wielkość bębna, grubość oraz rodzaju skóry. Wpływ na dźwięk będzie miała też wilgotność i temperatura powietrza. Staramy się jednak aby niezależnie od rozmiaru każdy z bębnów miał przyjemny dźwięk.

W ofercie sklepu są bębny szamańskie naciągnięte dwoma różnymi technikami:  Rozmiar 50 wykonywany jest tylko w wersji z dodatkową obręczą metalową ułatwiającą strojenie. Pozostałe  2 rozmiary (25 i 35) są dostępne w obu wersjach: z dodatkową metalową obręczą lub klasyczne . Rozmiar 35 cm polecamy  wszystkim,  to idealny bęben do podróży i codziennych praktyk. Rozmiar 25 cm dedykowany jest dla dzieci które chcą towarzyszyć nam  w przygodzie z dźwiękiem.

Bęben szamański z obręczą wykonujemy w 3 rozmiarach: 25 cm,  35 cm,  50 cm, w wersji naturalnej skóry  i  zdobionej malunkiem. Bębny malowane mogą mieć do wyboru wzór wilka lub piór w okręgu.

Bęben szamański Klasyczny  wykonujemy w 2 rozmiarach : 35 cm   i  25 cmw wersji naturalnej skóry  i  zdobionej malunkiem . Bębny malowane mogą mieć do wyboru wzór wilka lub piór w okręgu.

Uwagi!

Aby chronić nasz bęben przed uszkodzeniem, powinniśmy unikać przechowywania go w miejscach o dużej wilgotności lub ekstremalnych wahaniach temperatur.  Niewskazane też jest pozostawianie bębna przez dłuższy czas pod bezpośrednim  działaniem promieni słonecznych, może to spowodować uszkodzenie i wpłynąć na jakość dźwięku. Zalecamy  przechowywać bęben  w pozycji pionowej. Pomyśl o torbie która zabezpieczy bęben.